Vranovsko zahajuje sezónu(A2)„Zahájení rekreační sezóny Vranovsko 2012“ se konalo v pondělí 14.5.2012 v reprezentačních prostorách Státního zámku Vranov nad Dyjí. Účastníci této tradiční akce byli seznámeni se zajímavostmi a novinkami nastávající turistické a rekreační sezóny v oblasti Vranovska a Bítovska.

Sdružení pro rozvoj a obnovu obcí Vranovska spolu se subjekty cestovního ruchu působícími v okolí Vranovské přehrady pořádali v pondělí 14.5.2012 tradiční setkání – „Zahájení rekreační sezóny Vranovsko 2012“. Hostitelem této akce byl letos Státní zámek ve Vranově nad Dyjí.
Na 80 účastníků z řad zástupců místních samospráv, podnikatelské veřejnosti, zástupců médií  a zástupců krajských organizací bylo seznámeno s novinkami nastávající sezóny na Vranovsku.
Ve svém úvodním projevu starosta Městyse Vranov nad Dyjí a zároveň předseda Sdružení obcí Vranovska – ing. Vedra – vyzdvihl význam Vranovska a Bítovska jako jedinečných rekreačních a turistických oblastí v rámci celé České republiky. Dále seznámil přítomné se současnou situací, kdy letošní sezóna je bez jakéhokoliv omezení. Loňská oprava průtahu Vranovem nad Dyjí je dokončena a nejsou v plánu žádné další opravy a uzavírky, které by nastávající sezónu měly ovlivnit.
Zástupce Povodí Moravy – ředitel závody Dyje, Ing. Jan Moronga reagoval na nepodložené a mnohdy zavádějící informace, které se objevují v médiích v rámci plánovaných akcí na vranovské přehradě. Upřesnil především to, že monitorování kvality vody a zásahy k omezení vodního květu apod. neovlivní rekreační sezónu a v žádném případě nepovedou k upouštění nebo dokonce vypouštění přehrady. Rozptýlil rovněž fámy, které vznikly v souvislosti s plánovanou opravou koruny hráze. V sezónách roku 2012 ani 2013 nejsou žádné opravy plánovány a letní sezóny nebudou nijak ovlivněny. V případě, že půjde vše podle plánu, měly by opravy začít až na podzim roku 2013. Povodí Moravy se pak bude snažit, aby k ovlivnění  dalších rekreačních sezón došlo minimálně, respektive aby případná omezení byla kompenzována vznikem dalších atraktivit (lodní převoz apod.).
TIC Vranov nad Dyjí, podnikatelé a provozovatelé různých aktivit a atraktivit seznámili přítomné s aktuálními novinkami sezóny 2012. Hlavními novinkami jsou například aktivity v novém Návštěvnickém centru E-on, kde se konají zajímavé exkurze do vranovské vodní elektrárny, nově koncipované vycházky s průvodcem do přírody v okolí Vranova nad Dyjí, nebo nově vybudované zázemí a parkoviště u zříceniny Cornštejn na Bítovsku.
Hosté na Vranovsku i Bítovsku pak mohou využívat i oblíbených prohlídek na zámku Vranov nad Dyjí, zámku Uherčice, hradu Bítov a zřícenině Nový Hrádek. Připraveny budou velmi navštěvované kulturní a zábavné akce na hradech a zámcích, výlov sektu ze dna Vranovské přehrady, podzimní výlov rybníka U Jejkala  i další akce v obcích Vranovska, jako například oslavy 700 let obce Uherčice.
Mnoho dalších informací mohli zástupci médií i ostatní hosté načerpat z materiálů, které pro ně připravilo TIC Vranov nad Dyjí. Zde byly uveřejněny informace o dalších rekreačních možnostech (Pevnostní muzeum Vranov, lodní doprava, cyklobus, akce na přehradě…).
O zvyšující se oblibě NP Podyjí se zmínil ředitel Správy NP Podyjí Ing. Rothröckl, když uvedl, že NP Podyjí se stal vítězem internetové návštěvnické ankety serveru KUDY Z NUDY.
Rovněž církevní památky Vranovska se těší zájmu a oblibě návštěvníků regionu, o čemž svědčí i to, že hlavní oltář vranovského kostela Nanebevzetí Panny Marie byl letos vyhlášen ve své kategorii nejlépe opravenou historickou památkou JMK.
Po ukončení oficiální části setkání pokračovaly zajímavé neformální debaty zúčastněných, a to především na téma, jak co nejlépe připravit návštěvníkům Vranovska podmínky pro rekreaci.
Sezóna roku 2012 je tedy oficiálně zahájena. Zbývá jen to, aby si návštěvníci vybrali ze širokých možností rekreačních aktivit a zážitků, které je na Vranovsku čekají.

Nezávazná rezervace
Položky označené * musí být vyplněny
Vaše jméno *Příjmení *
Telefon *Email *
Adresa
Datum příjezdu *Datum odjezdu *
Počet dospělýchPočet dětí
* takto označené položky je nutné vyplnit

Vranovsko zahajuje sezónu

Akční nabídka ubytování:
Penzion_Hnanice

Penzion U Hrnčíře

Ubytování v soukromí. Rodinný nově postavený penzion na okraji vinařské obce Hnanice - součást Národního parku Podyjí. 
Pokoje i apartmány s kuchyňkou.
 

Penzion Koruna

Penzion se nachází na hranici Národního parku Podyji v krásné a klidné obci Havraníky vzdálené od Znojma 5 km.