Rybářské revíry na Vranově a okolí

Vranov nad Dyjí - Rybářské revíry

Řeka Dyje, která protéká Vranovem nad Dyjí, je rozdělena přehradní hrází Vranovské přehrady na 2 typy rybářských revírů. Řeka pod přehradou je pstruhovým revírem DYJE č.14 a ve spodním úseku pak pstruhovým revírem DYJE č.13. Vlastní přehrada je vedena jako mimopstruhový revír DYJE č.15 - ÚN Vranov. Další možnost rybolovu je na soukromém revíru "U Jejkala" (2 kvalitně zarybněné rybníky).

 
Lokalita

Řaditzobrazit na stránku
  • 1

Revír se od roku 2001 poněkud zkrátil a rozkládá se od hranice ČR-Rakousko až po přehradní hráz Vranovské údolní nádrže. Část revíru tvoří hranici mezi Českou republikou a Rakouskem.
Horní částí tohoto revíru je původní dolní část revíru Dyje č.14, který tvoří státní hranici s Rakouskem, a to až splav v rakouském Hardeggu. Tato část byla v roce 2001 přičleněna ke pstruhovému revíru Dyje č.13, který sahá až po Znojemskou přehradu.
Jedná se o soustavu dvou velmi kvalitně zarybněných rybníků (především kapři, líni, amuři, sumci aj.), které jsou umístěny v překrásném prostředí u lesa, přímo na začátku NP Podyjí nedaleko obce Podmyče.
Revír začíná hrází vranovské přehrady a zahrnuje celou přehradu až k obci Podhradí nad Dyjí. Zde revír pokračuje na řece Dyji až k mostu u stání hranice s Rakouskem.
  • 1

Akční nabídka ubytování:

Penzion U Marka

Ubytování v soukromí. Rodinný penzion leží v klidné části, nedaleko Vranovské přehrady.

Penzion Koruna

Penzion se nachází na hranici Národního parku Podyji v krásné a klidné obci Havraníky vzdálené od Znojma 5 km.