Penzion Kaplanka - ubytování Znojmo(P49)

U BRANKY 6, 669 02 ZNOJMO, Telefon: 775 552 212, info@kaplanka.cz


Penzion Kaplanka - cesta k penzionuPenzion Kaplanka - ubytovací pokojPenzion Kaplanka - rybníčekPenzion Kaplanka - pokoj s dvouma jednolůžkamaPenzion Kaplanka - pohled z balkonuPenzion Kaplanka - penzionPenzion Kaplanka - kuchyňka a obývací pokojPenzion Kaplanka - koupelnaPenzion Kaplanka - interiér penzionuPenzion Kaplanka - dvoulůžková postelPenzion Kaplanka - dvě jednolůžkové postelePenzion Kaplanka - vinárna
Turistický region:Vranovská přehrada

Hledáte-li ubytování v samém srdci historického centra města Znojma s nejkrásnějším výhledem do údolí řeky Dyje, zavítejte do penzionu Kaplanka. Uprostřed křivolakých středověkých uliček na hranici Národního parku Podyjí se nachází penzion vybudovaný z domů pocházejících z poloviny 15. století, který přímo dýchá neopakovatelnou atmosférou.

Nachází se při městských hradbách v blízkosti kostela sv. Mikuláše. Patřívala ke kostelu sv. Mikuláše a sloužila jako obydlí pro nižší klerus.

Jedná se o dvoupodlažní jednotraktový do šířky rozvinutý objekt palácového typu s nádvorní plochou, vzniklý kolem roku 1440, který má gotickým způsobem v patře řazené obytné prostory se zachovalými kamennými ostěními oken, s gotickými sedlovými portály, spojené nádvorní dřevěnou pavlačí.

Vjezd je téměř uprostřed přízemí mírně lomeným portálem, vlevo od vjezdu je arkýř, a na jižním průčelí řada gotických oken a sedlových portálů, které svým rozdělením odpovídají bývalému řazení jednotlivých kněžských obydlí.

Dvorní stavby, které stávaly na ploše nynějšího dvora byly válkou zničeny a v padesátých letech odstraněny. Pod plochou dvora se nachází klenuté podzemní prostory - pozůstatek sklepa dvorního domu, ve kterých je vinárna, která zasahuje i do chodeb znojemského podzemí.

Zničený hlavní objekt kaplanky byl památkově obnoven v roce 1950. Další generální rekonstrukce a přestavba na penzion byla provedena v roce 2002. V roce 2009 prošel celý penzion rekonstrukcí, během níž byl rozšířen o další 3 objekty.

CENÍK

Nezávazná rezervace
Položky označené * musí být vyplněny
Vaše jméno *Příjmení *
Telefon *Email *
Adresa
Datum příjezdu *Datum odjezdu *
Počet dospělýchPočet dětí
* takto označené položky je nutné vyplnit

Penzion Kaplanka
U Branky 6
669 02  Znojmo  
Mobil: +420 775 552 212     
Fax  +420 515 226 947
Email: info@kaplanka.cz
Web: www.kaplanka.cz

Akční nabídka ubytování:
Penzion_Hnanice

Penzion U Hrnčíře

Ubytování v soukromí. Rodinný nově postavený penzion na okraji vinařské obce Hnanice - součást Národního parku Podyjí. 
Pokoje i apartmány s kuchyňkou.
 

Penzion Koruna

Penzion se nachází na hranici Národního parku Podyji v krásné a klidné obci Havraníky vzdálené od Znojma 5 km.