Žehnání baroktní sochy Panny Marie

madona vedraZrekontruovaná socha "Vítězné madony" Panny Marie z období baroka bude mít v pondělí 20.3.2017 v 16,00 slavnostní požehnání  v Bítovské ulici ve Vranově nad Dyjí. Srdečně Vás zveme na tuto událost, která oslavuje záchranu velmi hodnotné památky na území Znojemska.

Vranov nad Dyjí má sice jen okolo 800 stálých obyvatel, ale oproti mnohým velkým městům se může chlubit velmi rozsáhlou činností na podporu obnovy církevních památek. V posledním desetiletí se jedná již o několikátou zrekonstruovanou pamětihodnost.

Sochu Panny Marie si někteří pamatují jakou zchátralou sochu v blízkosti tamního hřbitova, ale díky rodačce paní MUDr. Horné, která tak úspěšně navázala na činnost svojí maminky, se tato velmi významná památka svého druhu dočkala zasloužené renovace a úcty. V roce byla 2016 převezena do restaurátorské dílny, kde byla restaurována pod dohledem Mgr. Art René Vlasáka a odborného poradce prof. Miloše Stehlíka a kde jí byl vytvořen i nový monumentální sloup pro umístění na novém místě. Uvidí ji tak všichni návštěvníci Vranova nad Dyjí, kteří jedou k přehradě nebo od ní.

Restaurátorské práce byly financovány Městysem Vranov nad Dyjí a Jihomoravským krajem (Podpora projektů v oblasti památkové péče). Při záchraně se zasloužil i starosta Ing. Vedra a i všichni příznivci Vranovska, kteří hlasovali již několikrát v anketě za nejlépe zrekonstruovanou památku za místní pamětihodnosti. Socha "Vítězné madony" Panny Marie je také jednou z adeptek na vítězství v letošní anketě. Hlasovat pro ni můžete od 17.3.2017.

Datum pro slavnostní požehnání bylo vybráno na datum Světového dne štěstí.
 

Zpět na výpis aktualit

Akční nabídka ubytování:
Penzion_Hnanice

Penzion U Hrnčíře

Ubytování v soukromí. Rodinný nově postavený penzion na okraji vinařské obce Hnanice - součást Národního parku Podyjí. 
Pokoje i apartmány s kuchyňkou.
 

Penzion Koruna

Penzion se nachází na hranici Národního parku Podyji v krásné a klidné obci Havraníky vzdálené od Znojma 5 km.