Zahájení turistické sezóny v oblasti Vranovsko

Oblast Vranovsko zahajuje turistickou sezónu o víkendu 20. - 21.5. 2017.

Těšit se můžete na plavbu lodi Poseidon na hladině Vranovské přehrady.

Hrad Bítov nabízí zpřístupnění některých částí hradu jako je kaple, zahrada a nádvoří. Budete moci nahlédnout i do prostor hladomorny nebo mučírny. Za přítomnosti kastelána se budete moci podívat na obtížnost výměny střechy jižního křídla. Start prohlídky je v 11 a 13 hodin - REZERVACE NUTNÁ!

Výstavu květin bude možno shlédnout v prostorách Státního zámku Vranov nas Dyjí. Letoškem zámek otvírá novou trasu pod názvem "Soukromé pokoje", která byla využívaná v 19. a počátkem 20. století majitelé zámku Mnizskové a Stadničtí.

Můžete navštívit Hrádek u Lukova (vstup o zahajovacím víkendu 40 Kč) nebo některou z dalších zajímavostí s nabízeným doprovodným programem jako je Hasičský pivovar Bítov, podívat se na "Vitráže Tiffany", prohlédnouot si keramickou dílnu "Keramika Piwowarczik" nebo lze využít zvýhodněné vstupné do míst Tatra muzea nebo do Muzea motocyklů Lesná.

V rámci programu naleznete stánek s doprovodným programem pro děti Cyklo Klub Kučera Znojmo, můžete vyzkoušet Adrenalinovou houpačku z mostu u Vranovské pláže (so 11-18 hod.) nebo využít některou z aktivit nabízených Vranovskou pláží (lanový park, šlapadla, bumperball aj...).

Turisté, cyklisté a zájemci o návštěvu technického díla Elektrárny Vranov si přijdou na své. Můžete se připojit k procházce s průvodci NP podyjí "Po stopách generála Torstensona",  navštívit rozhlednu Rumburak (11 - 18 hod, vstup v rámci akce zdarma) nebo si půjčit jízdní kolo zdarma (omezeno počtem kol).

Vybrané místní restaurace si pro Vás připravili speciální nabídky ve formě nabízeného menu. Někteří poskytovatelé ubytování nabízí i speciální služby, ceny nebo programy. Info u provozovatele.


 

Zpět na výpis aktualit

Akční nabídka ubytování:
Penzion_Hnanice

Penzion U Hrnčíře

Ubytování v soukromí. Rodinný nově postavený penzion na okraji vinařské obce Hnanice - součást Národního parku Podyjí. 
Pokoje i apartmány s kuchyňkou.
 

Penzion Koruna

Penzion se nachází na hranici Národního parku Podyji v krásné a klidné obci Havraníky vzdálené od Znojma 5 km.