Studenti z různých částí Evropy objevují krásy Vranovska

Erasmus, nebo-li výměna studentů v rámci jednotlivých studijních programů, je velmi oblíbená. Koncem června se jedna taková nesourodá skupinka studentů různých povah, národností a zájmů ocitla na Vranovské přehradě. Studenti navštívili památky, z vodní hladiny poznali místní přírodu a vyzkoušeli sportovní aktivity lanového parku.


Organizátoři i studenti samotní byli z akce nadšení. Přesvědčit se můžete v hodnocení organizátorky akce výměny mládeže v rámci programu Erasmus+:

"Sezóna na Vranovské přehradě je již v plném proudu, rušno ale v kempu u této krásné vodní plochy bylo i před jejím začátkem. Na konci června se totiž v areálu kempu u Vranovské přehrady uskutečnil projekt Festival of Sport and Health (Festival sportu a zdraví), který jako výměnu mládeže v rámci programu Erasmus+ uspořádala brněnská neformální organizace Proactive Mind. 
Vranovská pláž se tak stala na týden domovem 38 účastníků ze sedmi zemí světa, a to Běloruska, Itálie, Kypru, Arménie, Španělska, Slovinska a samozřejmě také České republiky. Ve skvělém prostředí pláže a hotelu Sobol se učili o tom, jak zdravě jíst, sportovat a starat i o svoji duševní hygienu. Skupina si vyšlápla také na krásný hrad Vranov, kterým byli zejména zahraniční účastníci velmi okouzleni. Zkusili si také vysoké lanové překážky nebo šlapadla. 
Organizátorský tým i účastníci moc děkují panu Sobolovi, majitele hotelu Sobol, i ostatním zaměstnancům Vranovské pláže, za vstřícnost a skvělý přístup k našim zahraničním účastníkům! 
 
Lucie Sitarová
Proactive Mind

studentistudenti1studenti2Pokud máte zájem organizovat podobnou akci a chcete se zeptat na bližší informace z této akce, napište přímo paní Sitarové.

Zpět na výpis aktualit

Akční nabídka ubytování:
Penzion_Hnanice

Penzion U Hrnčíře

Ubytování v soukromí. Rodinný nově postavený penzion na okraji vinařské obce Hnanice - součást Národního parku Podyjí. 
Pokoje i apartmány s kuchyňkou.
 

Penzion Koruna

Penzion se nachází na hranici Národního parku Podyji v krásné a klidné obci Havraníky vzdálené od Znojma 5 km.