Den otevřených dveří v Příměticích - Památník Prokopa Diviše a Křížový sklep

V pátek 8.6.2018 se koná den otevřených dveří ve Znojmě v Příměticích. Zdarma můžete navštívit Památník Prokopa Diviše a Křížový sklep.  Akce je na počest výročí vztyčení bleskovodu, který měl jako první na světě tvar kříže. Zároveň byl v té době před dokončením největší jezuitský sklep, který měl také tvar kříže (1740 -1756).


Památník Prokopa Diviše i Chrám sv. Markéty budete moci navštívit v době 9,00 - 18,00. Křížový sklep, který si můžete projít, naleznete v blízkosti 50m směrem k centru Znojma bude veřejnosti otevřen od 14,00 - 20,00. Sklep je 110 m dlouhý a má unikátní tvar. V časech 15, 16 a 17 hodin zde bude probíhat zpívání, které předvede unikátní akustiku. Od 18,00 bude v Chrámu sloužena mše svatá.

Akce je vhodná pro děti, kdy bude pro ně připraven program Bleskohraní s Divišem, kde se děti hravě seznámí s vynálezcem Prokopem Divišem. Pro dospělé bude zpestření v podobě spolupráce Znovín Znojmo a.s., kdy bude nabízena ochutnávka deseti vzorků vín přímo ve sklepě. Vína si pak můžete zakoupit přímo na místě nebo v prodejně Louckého kláštera a na ulici Horní Česká ve Znojmě.

Den otevrenych dveri

 

Zpět na výpis aktualit

Akční nabídka ubytování:
Penzion_Hnanice

Penzion U Hrnčíře

Ubytování v soukromí. Rodinný nově postavený penzion na okraji vinařské obce Hnanice - součást Národního parku Podyjí. 
Pokoje i apartmány s kuchyňkou.
 

Penzion Koruna

Penzion se nachází na hranici Národního parku Podyji v krásné a klidné obci Havraníky vzdálené od Znojma 5 km.