Články

Jevišovice mají bludiště a novou expozici o regionu

Předzámčí v Jevišovicích dosud sloužilo k různým účelům. Byly zde byty, sklad, nebo opravna traktorů. V uplynulých měsících prošel celý areál včetně přilehlé zahrady a vinného sklepa komplexní rekonstrukcí.

Vranovskem v létě 2014

Shlédněte malou fotogalerii života kolem Vranovské přehrady v letních měsících tohoto roku. Jako obvykle nabídneme snímky, které na ostatních webových portálech sotva uvidíte. Na fotograficky velmi vděčném Vranovsku je obtížné najít nějaké panenské fotoposty. Tak posuďte sami zda se povedlo a zkuste si i tipnout, odkud se náš fotograf díval na kouzelný kraj kolem Vranovské přehrady.

Relaxace v podobě golfu co by kamenem dohodil

Koketujete-li s myšlenkou na partičku golfu, vězte, že nejlepší podmínky široko daleko nabízí golfové hřiště Kaskáda ležící cca 10km od Brna. Nejkratší cesta do tohoto resortu vychází z Vranova nad Dyjí na přibližně 90 km jízdy autem. Od Vranovské přehrady byste měli být za zhruba hodinku na místě.

Hradiště Chvalatice - vyhlídka s tajemstvím

Historické a přírodní jedinečnosti Vranovska a Bítovska najdete na každém webu privátním i veřejném. Nabízí jich tento kraj opravdu hodně. Webový portál Vranovsko Vám nabízí vedle turisticky všeobecně známých a hromadně navštěvovaných i místa, která běžně v bedekrech nenajdete. Jedním z nich je i hradiště Chvalatice.

Braitava - nejzajímavější krajinný útvar

Patrně nejzajímavějším krajinným útvarem v blízkosti Vranova nad Dyjí je Braitava, lesní komplex na pravém břehu řeky Dyje, vtékající tady do 40km dlouhého a až 100 metrů hlubokého kaňonu, který se otevírá do jihomoravské krajiny znovu až u samotného Znojma.

Výlov rybníka U Jejkala

Tradiční a veřejností hodně oblíbený výlov rybníka U Jejkala u obce Podmyče se letos odehrál v sobotu 20. října 2012. Počasí se rozhodlo ukázat ten den dvě své tváře. Dopoledne mlha, odpoledne tak říkajíc azúro. Návštěva byla tradičně veliká, svědci dopolední účasti konstatovali, že na louce pod rybníkem bylo snad 100 aut.

Znojemské historické vinobraní

K této věhlasné akci je těžko říci něco nového. Nemá sice už ty monstrózní rozměry co do počtu návštěvníků, jako v dobách kdy bylo jediným vinobraním na území republiky, ale i tak letošní účast 70000 návštěvníků řadí ZHV na první příčku podobných akcí v zemi.

Nová loď Vranov

Ani dosud neobjasněný požár jeho první lodi Dyje ze 7. na 8. června 2012, neodradil Martina Balíka od chvályhodného úmyslu, nastavit plavbu na Vranovské přehradě na parametry "starých dobrých časů" věhlasné lodní plavby.

  • 1

Akční nabídka ubytování:
Penzion_Hnanice

Penzion U Hrnčíře

Ubytování v soukromí. Rodinný nově postavený penzion na okraji vinařské obce Hnanice - součást Národního parku Podyjí. 
Pokoje i apartmány s kuchyňkou.
 

Penzion Koruna

Penzion se nachází na hranici Národního parku Podyji v krásné a klidné obci Havraníky vzdálené od Znojma 5 km.