Vranovskem v létě 2014

Shlédněte malou fotogalerii života kolem Vranovské přehrady v letních měsících tohoto roku. Jako obvykle nabídneme snímky, které na ostatních webových portálech sotva uvidíte. Na fotograficky velmi vděčném Vranovsku je obtížné najít nějaké panenské fotoposty. Tak posuďte sami zda se povedlo a zkuste si i tipnout, odkud se náš fotograf díval na kouzelný kraj kolem Vranovské přehrady.

Začněme pohledem na klenot Vranovského zámku a jeho polorozpadlou strážní věž pod východním křídlem. Vranov nad Dyjí je sice pohlednicová destinace, ale přece jen, odtud městečko prakticky neuvidíte. Přidáme malý důkaz, že některé pokusy konkurenčních rekreačních destinací v ČR, které prostřednictvím veřejnoprávních médií zaměrně dehonestují konkurenty, třeba "zaručenými informacemi", že voda v této přehradě je ke koupání riziková, jsou mírně řečeno zavádějící.

Pak tu máme pár panoramat a k tomu kolorit léta očekávaných velkých lodí zdejší flotily, které se na hladinu přehrady naštěstí vrátily. Ne všechno snese měřítka chvály, když si například někteří majitélé chat udělali ze svých rekreačních objektů nedobytné tvrze. Kdo ví, kdo tuhle hrůzu schvaluje? Skočíme si i na Bítovsko, s rozhlednou Rumburak a zajímavou Červenou kapličkou panny Marie, odkud je jen skok na zajímavý výhled na zříceninu Cornštejna. Tuto krátkou féerii ukončíme záhadou u Lukova, kde na rozdíl od kruhů, se objevily v poli záhadné čtverce. No a aby to nebylo snad pro někoho nudné, ještě malý fotopostřeh, jakou popularitu má mezi návštěvníky Národního parku Podyjí jeho Správa :-). 

 


Zpět na výpis článků

Akční nabídka ubytování:
Penzion_Hnanice

Penzion U Hrnčíře

Ubytování v soukromí. Rodinný nově postavený penzion na okraji vinařské obce Hnanice - součást Národního parku Podyjí. 
Pokoje i apartmány s kuchyňkou.
 

Penzion Koruna

Penzion se nachází na hranici Národního parku Podyji v krásné a klidné obci Havraníky vzdálené od Znojma 5 km.