Vranovská přehrada hostila evropský projekt pro zdraví

To, že Vranovská přehrada je skvělým místem na dovolenou ví už v Česku téměř každý. O krásném prostředí už od minulého týdne budou ale vědět i lidé v zahraničí. Na Vranovské přehradě se totiž konala akce „Mládežnické hry zdraví“ (Youth Olympics of Health), která sem přivedla účastníky ze sedmi zemí světa.

Projekt Youth Olympics of Health, podporovaný Evropskou unií v rámci projektu Erasmus, měl za cíl spojit mladé lidi ze všech koutů Evropy a ukázat jim, že zdravé jídlo a aktivní životní styl jsou základem nejen pevného zdraví, ale také šťastného života. A kde jinde netradičně sportovat a aktivně žít, než na Vranovské přehradě, kde nebýt venku je téměř hřích?

Účastníci ze Španělska, Itálie, Litvy, Gruzie, Řecka, Bulharska a Turecka se celý týden vzdělávali a vyměňovali si vlastní zkušenosti o správném a vyváženém stravování, sportu nebo také duševní hygieně.

„Projekt jsem si skvěle užil díky přátelské atmosféře nejen ve skupině ale i v celém kempu, skvělým aktivitám i společně strávenému volnému času,“ ohodnotil Ital Nico Milella, který už několik podobných projektů absolvoval.

Po ukončení oficiální programu se totiž většina ze čtyřiceti tří účastníků pustila do poznávání české kultury.

„Pivo, které jsem tady ochutnal, bylo opravu skvělé,“ pochvaloval si účastník z Turecka Saban Sari. „Nejvíce se mi ale asi líbilo prostředí, ve kterém se projekt odehrával, a také netradiční sportovní aktivity, které jsme si vyzkoušeli.“
Organizátoři z brněnské organizace Proactive Mind totiž nenutili své hosty hrát všem známé a někým třeba neoblíbené sportovní hry, ale vsadili raději na originalitu. Mezinárodní olympijské týmy tak proti sobě soutěžili třeba v oblíbeném Bumper fotbalu, orientačním závodě na šlapadlech nebo v závodě siamských šesterčat.

„Orientační běh, při kterém jsme byli přivázaní k sobě, byl opravdu náročný,“ zhodnotila účasntice ze Sardinie Sofia Demartis. „Moc jsme se u toho ale bavili a také místní lidé, které jsme prosili o pomoc při plnění některých úkolů, byli moc milí.

Po týdnu v krásném prostředí Vranovské přehrady se celá skupina podívala i do Prahy, kde se také všichni dozvěděli, který z týmů si v různých bodovaných disciplínách vedl nejlépe. Konečně výsledky ale nebyly tak důležité jako úspěšné ukončení aktivního týdne sportů a zdravého životního stylu, poznání krásného koutu České republiky a navázání nových mezinárodních přátelství.


Zpět na výpis článků

Akční nabídka ubytování:
Penzion_Hnanice

Penzion U Hrnčíře

Ubytování v soukromí. Rodinný nově postavený penzion na okraji vinařské obce Hnanice - součást Národního parku Podyjí. 
Pokoje i apartmány s kuchyňkou.
 

Penzion Koruna

Penzion se nachází na hranici Národního parku Podyji v krásné a klidné obci Havraníky vzdálené od Znojma 5 km.