Penzion U Marka - ubytování Čížov

Penzion U Marka se nachází nedaleko městečka Vranov nad Dyjí a Vranovské přehrady ve vesnici Čížov, který leží na hranicích Národního parku Podyjí v dosahu všech atraktivních a nejnavštěvovanějších lokalit regionu. Nedaleko Čížova leží také rakouský Hardegg, který rozšiřuje možnost navštívit i další zajímavá místa či projet cyklostezky na rakouské straně. Penzion U Marka patří mezi vyhledávané penziony na jižní Moravě pro své klidné prostředí (obec není průjezdná pro motorová vozidla, s výjimkou ubytovaných), a tak je penzion v Čížově opravdovou oázou klidu a pohody, zasazen do pohádkové přírody. Pěšky lze z penzionu dojít na nedalekou vyhlídku již zmíněného Hardeggu či sejít až do tohoto rakouského městečka s proslulým hradem. V případě, že se vydáte na pašeráckou stezku, snadno dojdete do Ledových slují nad Vranovem nad Dyjí, což je další unikátní přírodní útvar. Mnoho dalších zajímavých míst v okolí lze navštívit autem či na kole, oblast kolem Čížova se pyšní mnoha cyklostezkami. 


Čížov je lákadlem pro milovníky cykloturistiky, ale i pro rodiny s dětmi s mnoha možnostmi výletů po okolí.
 
V blízkosti Penzionu U Marka v Čížově se nachází známé památky jako hrad Bítov, zámek Vranov nad Dyjí, zřícenina Cornštejn a také nejstarší moravské město Znojmo se svými středověkými pamětihodnostmi, kterými jsou například Rotudna sv. Kateřiny, historické vícepatrové podzemí se skalním Jezuitským vodovodem.
 
Na své si zde přijdou také milovníci rybaření, turistiky a cykloturistiky. Pro rybáře je umožněn rybolov na pstruhové vodě v Národním parku Podyjí, tak i mimopstruhové vodě na Vranovské přehradě. Pro turisty a cyklisty jsou značeny trasy do mnoha vybraných cílů, možností je opravdu nespočet. Jižní Morava je bohatá na své přírodní bohatství i historické jádro. Čížovem rovněž prochází nejznámější cyklostezka Greenways Praha-Vídeň (č. 48).
 
Krásná příroda, turistické i cyklistické trasy a možnost rybaření jsou dalšími lákadly proč navštívit Vranovsko a ubytovat se v Penzionu U Marka.

Penzion U Marka (ubytování Vranov nad Dyjí)
 
Provoz penzionu: 20.3. - 31.10.

Kapacita penzionu: 16 lůžek
 • 1/2 lůžkový pokoj
 • 3/3 lůžkové pokoje
 • 1/5 lůžkový pokoj

Možnost stravování: restaurace vzdálená cca 150 m od penzionu

Další nabídka:
 • možnost ubytování na Čížově (Vranově)
 • úschovna kol
 • venkovní bazén pro ubytované hosty
 • možnost připojení k internetu WI-FI
 • pro děti pískoviště, houpačky
 • prostor pro míčové hry
 • WI-FI ZDARMA!!!
Cykloturistika:
 • Na přání zajistíme průvodce na kole v NP Podyjí
 • Necháme připravit mapu tras k dosažení zajímavostí na kole nebo pěšky
Penzion nabízí nejen stylové komfortní ubytování, ale i pohodové venkovní posezení s možností grilování, opékání špekáčků a dalšího využití venkovních prostorů.
 
Tipy na výlety

Znojmo - celé historické jádro města Znojma láká turisty množstvím památek, za návštěvu rozhodně stojí znojemský hrad a Rotunda sv. Kateřiny, znojemské podzemí, Loucký klášter a řada dalších kulturních a historických památek. Znojmo je proslulé také svou vinařskou oblastí a produkcí vína, navštívit můžete největšího velkovýrobce vína Znovín Znojmo a.s. a řadu menších vinných sklípků. Město Znojmo pořádá každoročně mnoho kulturních akcí, z nichž nejznámější je Znojemské historické vinobraní, kam se sjíždí návštěvníci nejen z celé republiky, ale i zahraničí. 
 
Znojmo jako jedno z nejstarších měst v ČR láká turisty svým historickým jádrem a příjemnou atmosférou.
 
Vranov nad Dyjí a Vranovská přehrada - hned pod Čížovem najdeme město Vranov nad Dyjí, které je známé především svým skvostným zámkem situovaným v první zóně Národního parku Podyjí. Zámek Vranov nad Dyjí se tyčí na strmé skále nad 70 metrovým hlubokým kaňonem, který si na přírodě vybojovala řeka Dyje. Zámek je obklopen mimořádně hodnotným přírodním prostředím, které spadá již pod ochranu Národního parku Podyjí. Mezi další nejnavštěvovanější oblasti patří Vranovská přehrada s kempem a velmi živou atmosférou. Jezero vranovské přehrady se klikatí na délce téměř 25 km až k Podhradí nad Dyjí - kouzelné údolí umocněné zříceninou Cornštejn a dominantou jakou je hrad Bítov. Kolem jezera se nachází nespočet rekreačních chat a tak sehnat ubytování na Vranovsku není žádný problém. Vranovská pláž, která je situovaná již v kempu Vranovské přehrady, je ideálním místem pro koupání s čistou vodou v průběhu celé sezóny. Ubytování v okolí Vranova nad Dyjí najdete mnoho, pak už jen záleží, jestli se chcete ubytovat přímo ve Vranově v hotelu nebo penzionu, v okolí přehrady, či dáváte přednost klidnějšímu pohodovému ubytování nedaleko Vranova nad Dyjí
 
Vranov nad Dyjí je proslulý zejména zámkem, který je dominantou města, navštěvovaná je v letní sezóně také Vranovská přehrada s kempem a možností koupání na vranovské pláži.
 
Hrad Bítov a zřícenina hradu Cornštejn - další dvě nejnavštěvovanější historické památky v oblasti Vranovska. Hrad Bítov byl naposledy dostavěn v novogotickém slohu a nabízí řadu interiérových kuriozit jako je např. velká zoosbírka posledního majitele Jiřího barona Haase, který byl velkým milovníkem psů. Vycpané exponáty představují řadu psích ras. Hrad Bítov má navíc přímo pohádkové okolí, na hradním nádvoří najdete restauraci a nad Želetavkou stojí malá zoologická zahrada.
 
Zřícenina Cornštejn a hrad Bítov jsou dalšími lákadly proč navštívit tuto oblast plnou historického a přírodního bohatství.
 
Národní park Podyjí - je nejmenším chráněným územím v České republice, ale o to více zajímavý svým jedinečným přírodním celkem s téměř nedotčenou přírodou. Národní park Podyjí je oblíbeným cílem českým i rakouských turistů (odkud vede jen jedna turistická stezka Hardegg-hrad Kaja). Ubytování v  oblasti Národního parku Podyjí poskytuje několik penzionů, z nichž nejoblíbenější je v Čížově Penzion U Marka, který leží na samém kraji národního parku. 
 
Národní pak Podyjí se pyšní svou téměř nedotčenou přírodou a jedinečnou faunou a florou.
 
Šobes, Hardegg a Nový hrádek u Lukova - největší zajímavostí je v této oblasti vinice Šobes, v České republice i v Evropě jedna z nejchráněnějších vinic. Díky půdnímu složení, jižnímu sklonu a vlhkosti, kterou obstarává meandrující Dyje, získávají vinné hrozny a poté víno, speciálně Rýnský ryzlink, vynikající a jedinečnou kvalitu.

Hardegg je malé rakouské městečko, ležící jako jediné u řeky Dyje. Nejlépe se do tohoto městečka dostanete z vesnice Čížov, kde ubytování zajišťuje Penzion U Marka. Za návštěvu stojí zdejší hrad, vyhlídka na město, která se nachází jen několik desítek metrů od penzionu. Naprosto jedinečným místem je národní park Thayatal, který nesmíte při návštěvě Hardeggu vynechat.

Nový hrádek u Lukova - jedná se o zříceninu hradu s částečně zachovalým jádrem a východní obrannou stěnou. V dnešní době je část udržována a zpřístupněna veřejnosti pouze však s průvodcem. Můžete vystoupat až na vyhlídkovou plošinu, ze které je překrásný výhled do kaňonu Dyje.
 
Vinice Šobes, rakouské městečko Hardegg a Nový hrádek u Lukova jsou dalšími zastávkami při cestování pro Vranovsku.
 
Samozřejmě zajímavých míst najdete v této oblasti mnohem více, my jako poskytovatelé ubytování u Vranova nad Dyjí Vám rádi doporučíme a navrhneme další tipy na výlety podle Vaší oblasti zájmů a možností. Oblast Vranova nad Dyjí nabízí mnoho možností ubytování a my budeme velice rádi, když si vyberete náš Penzion U Marka v Čížově. Těšíme se na Vaši návštěvu.
 

Zpět na výpis článků

Akční nabídka ubytování:
Penzion_Hnanice

Penzion U Hrnčíře

Ubytování v soukromí. Rodinný nově postavený penzion na okraji vinařské obce Hnanice - součást Národního parku Podyjí. 
Pokoje i apartmány s kuchyňkou.
 

Penzion Koruna

Penzion se nachází na hranici Národního parku Podyji v krásné a klidné obci Havraníky vzdálené od Znojma 5 km.