Nová loď Vranov

Ani dosud neobjasněný požár jeho první lodi Dyje ze 7. na 8. června 2012, neodradil Martina Balíka od chvályhodného úmyslu, nastavit plavbu na Vranovské přehradě na parametry "starých dobrých časů" věhlasné lodní plavby.
Jde odhodlaně za svým cílem a tak se dne 21. srpna 2012 v 10 hodin 19 minut dotkl hladiny přehradního jezera kýl nové, větší lodi, která nese název Vranov.
Prohlédněte si fotodokumentaci a krátké video z této události.

Celá akce spuštění lodi na hladinu Vranovské přehrady začala už v brzkých ranních hodinách, v 21. srpna 2012, ale i za tmy už byly na místě řady diváků. Byl mezi nimi také jeden z našich spolupracovníků, který pořídil docela obsáhlou dokumentaci a my ji s jeho dovolením částečně uveřejňujeme. Stačil mezi focením natočit i pár videozáběrů, které jsme sestříhali pro uživatelskou velikost na web.

Loď, které se pro její velikost (27 metrů) a kapacitu 150 pasažérů říká hydrobus, měla dosud domovský přístav na maďarském Balatonu. Přeprava k bítovskému mostu proběhla úspěšně a samotné spuštění na hladinu se obešlo bez větších komplikací. Bylo právě 10:19 hodin, kdy se kýl lodi setkal s hladinou jezera přehrady. Celý pracovní tým i tvrdošíjný podnikatel sklidili od divácké obce potlesk. Každý pamětník musel mít oko vlhké, protože první plavba lodi jistě oživila vzpomínku na slavné časy lodní plavby na Vranově. Lodi podobného typu byly na Vranově tehdy celkem 4.

Podrobnosti o nové lodi a záměrech společnosti, která ji vlastní, včetně historické galerie, najdete na webu provozovatele.

Za pohotovou reportáž děkujeme panu Miroslavu Kučerovi.

FOTOGALERIE
VIDEO (12MB)


Zpět na výpis článků

Akční nabídka ubytování:
Penzion_Hnanice

Penzion U Hrnčíře

Ubytování v soukromí. Rodinný nově postavený penzion na okraji vinařské obce Hnanice - součást Národního parku Podyjí. 
Pokoje i apartmány s kuchyňkou.
 

Penzion Koruna

Penzion se nachází na hranici Národního parku Podyji v krásné a klidné obci Havraníky vzdálené od Znojma 5 km.